Jak pogodzić pracę z wychowywaniem dziecka?

Dodane przez: Dawid Pachowicz Data: poniedziałek, marzec 18, 2019 Komentarz: 1 Polubień: 241

Jak to pogodzić? Jest to odwieczny problem rodzica, rzucić tę prace, a może zmniejszyć etat. Postaram wam się pomóc w tym temacie. Zapraszam :D

Jak pogodzić pracę z wychowywaniem dziecka?


   Witajcie kochani!
   Dzisiaj jeden z najczęstszych problemów, z którym boryka się wielu ojców i matek. Mówi się ,,bez pracy nie ma kołaczy" i to jest bardzo ważne- aby utrzymać rodzinę trzeba pracować. Taka prawda, że rodzic idąc do pracy zarabia pieniądze, a wracając do domu zaczyna kolejną robotę, czyli wychowywanie.

   Wielu rodziców przynosi pracę do domu, ponieważ nie zdążyło jej wykonać.
Dlatego, aby mieć więcej czasu na przyjemności ze swoją pociechą musimy starać się zaangażować w ciągu pracy w stu procentach, tak by nie przynosić jej do domu, lecz nie zawsze się to udaję.


   Nasze dziecko zależnie od wieku; uczęszcza do różnych placówek- jest to szkoła, przedszkole, a może żłobek. My w tym czasie najlepiej jest, abyśmy pracowali. Jesteśmy w stanie wykorzystać wtedy cały dzień, ze swoim maluchem, gdy już skończymy swoje obowiązki.


   Niestety, nie wszyscy jesteśmy w stanie zgrać pracy ze szkołą dziecka i co wtedy zrobić? Możemy porozmawiać z szefem o tym, abyśmy mogli pracować w domu. Problemem w tym jest, że nie wiadomo czy nasz przełożony się na to zgodzi, lecz warto spróbować. Gdy nasze dziecko jest młode powinniśmy ograniczyć prace na pół etaty, chyba że mamy osoby, np babcie, dziadka,ciocie,niańki, które pomogą nam zająć się dzieckiem w czasie naszej pracy.


   Wracając z pracy jesteśmy zazwyczaj bardzo zmęczeni. Niestety taka rola rodzica, że nie zależnie która godzina- to musimy czuwać nad dzieckiem. Można sobie odpocząć, przykładowo włączyć serial, położyć się z rodziną i odpocząć w spólnym gronie.
Musimy pamiętać, że dzieci są ciekawe co robią rodzice, więc dlaczego możemy pokazać im jak pracujemy. Gdy mamy pracę, którą musimy zrobić w domu, to nasze pociechy na pewno będą zainteresowane i mogą nam pomóc. Opowiadając mu o pracy w sposób ciekawy, na pewno zaciekawimy naszego malucha.


   Praca, pracą- ale jednak wychowywanie dziecka jest najważniejsze i niezależnie co by się działo, to nasze dziecko powinno być na pierwszym miejscu. Nie zapominajcie o tym- nie ważne ile zarabiamy, ponieważ nasze dziecko jest bezcenne i żadne miliony nie są warte tyle co chwile ze swoim dzieckiem!

Komentarze

Utworzono poniedziałek, marzec 18, 2019 Dodane przez Oskar Link do komentarza
Złoty blog złotego czlowieka! Pozdrowionka
Pokaż 1 - 1 z 1 artykułów

Zostaw swój komentarz