Nauka angielskiego przez dzieci

Dodane przez: Dawid Pachowicz Data: piątek, marzec 15, 2019 Komentarz: 0 Polubień: 294

   Języków na świecie są setki, lecz najbardziej użytecznym jest angielski. Od przedszkola dzieci są go nauczane, lecz zazwyczaj kończy się tak, że uczymy się go przez kilka lat,a gdy wyjedziemy do innego kraju to nie jesteśmy w stanie się komunikować.

     Głównym powodem jest nauczanie dzieci pisowni i gramatyki. Nauczyciele są nastawieni na zdawanie testów, a nie na komunikację. Dlatego, aby dziecko się swobodnie komunikowało to powinniśmy my jako rodzice stworzyć naszemu dziecku warunki, takie jak za granicą. Może brzmi dziwnie, ale głównie chodzi o to, abyśmy podpisywali różne rzeczy nazwami angielskimi, starali się mówić- lecz to nie dla wszystkich, ponieważ większość dorosłych nie umie angielskiego i nie jest w stanie się komunikować, ale można dać sobie z tym radę. 

Nauka angielskiego przez dzieci

   

Przedstawiam kilka bardzo dobrych metod, z jakich korzystałem i pomogły

Nauka w przedszkolu anglo-języcznym

Jest to przedszkole nastawione na rozmowę po angielsku. Dzieci uczęszczające do takich przedszkoli, które śa bardzo dobrze nastawiana naukę. Są one młode, przez co bardzo szybko przyzwyczajają i nastawiają sie na ten język. Polecam bardzo serdecznie taką opcje.

Czytanie książek po angielsku

Książki są bardzo dobre w rozwoju, gdy dziecko rozumie język polski, możemy książkę czytać mu najpierw w ojczystym jezyku, a drugi raz po angielsku. Nasza pociecha będzie wyłapywała niektóre zwroty, a następnie możemy je z nim ćwiczyć.

Dzienne wprowadzanie słówek

Możemy dziennie uczyć dziecko przykładowo dwudziestu zwrotów w języku angielskim, a następnie tłumaczyć poszczególne słówka. W tym wszystkim rodzic jest w stanie uczyć się wraz ze swoją pociechą.

Nauka słów poprzez muzykę i taniec (musical babies)

Chodzi tutaj o zajęcia muzyczno-taneczne prowadzone po angielsku, podczas których dzieci zapoznają się z nowym językiem

Oglądanie filmów w języku angielskim

Przyjemne w połączeniu z pożytecznym. Sceny filmowe z głosem aktorów, pokazuje dzieciom i dorosłym jak mówią bohaterzy w danych sytuacjach. Nauka poprzez oglądanie filmów jest bardzo skuteczna, ponieważ pokazuje teksty połączone z scenami, przez co łatwiej zapamiętujemy.

Komentarze

Zostaw swój komentarz