Puzzle dla naszych pociech, jak wybrać?

Dodane przez: Dawid Pachowicz Data: niedziela, marzec 17, 2019 Komentarz: 0 Polubień: 272

Puzzle to jedna z najpopularniejszych zabawek. W tym blogu postaram przytoczyć tobie, jak dobrać odpowiednie puzzle dla twojego dziecka.

Puzzle dla naszych pociech, jak wybrać?


   Pamiętam jak kiedyś bawiłem się w układanie puzzli. Zawsze byłem sflustrowany, bo nie miałem cierpliwości by skończyć układać do końca, lecz gdy już ułożyłem- była taka satysfakcja oraz radość, która towarzyszyła mi przez cały dzień. Zauważyłem wtedy moją zmianę, gdy układałem puzzle- na początku nerwy oraz brak cierpliwości, a potem zaczęło się coś zmieniać. Pojąłem, że nie ma rzeczy niemożliwych i wszystko można zrobić, jeśli tylko się chce.


   Chciałbym wam pokazać, że przy układaniu najlepszego obrazu z najlepszej bajki naszego dziecka, możemy nauczyć go cierpliwości. Jest to ważna cecha. Przydatna w życiu, jak i nauce. Przy układaniu puzzli razem z dzieckiem uczymy go dodatkowo współpracy oraz skupienia na elemencie, który musi zrobić.

Więc jakie puzzle wybrać dla naszego dziecka?

   Przede wszystkim zależy to od wieku naszej pociechy. To jest najważniejszy aspekt. Gdy jest ono w młodym wieku- to należy wybrać jakieś łatwe układanki i stopniowo zwiększać poziom trudności.

   Następnym aspektem jest poziom inteligencji. Dziecko mimo młodego wieku może być nad przeciętnie inteligętne i wtedy powinniśmy rozważyć trudniejsze układanki, aby rozwijać go.

   Główną cechą puzzli przy wybieraniu jest wzór. Gdy nasze dziecko interesuje się np. gwiezdnymi wojnami- to wybieramy obraz odnoszący się do tego filmu.

   Kolejnym punktem widzenia przy zakupie jest cena, nie należy wybierać produktów bardzo drogich, ponieważ jest wiele zamienników w zdecydowanie mniejszej cenie.

Komentarze

Zostaw swój komentarz